HAKKIMIZDA

        Seramik sektörü hızlı gelişen ve gelişimi boyunca teknolojik revizyonlar geçiren, üretim hacmini katlayarak büyüten bir sektördür. Bu yüzden bugün Türkiye'nin en yüksek ihracat rakamlarına ulaştığı sektörlerden biri haline gelmesi tesadüf değildir.

         Seramik bilimsel olarak bakılırsa; bir kaç çeşit metaloksit ile ametal olan hammaddelerin etkileşimi ile meydana gelen inorganik bir bileşik ürün olarak görülmektedir.

         Azra Dekor, Çini ve Seramik Başkenti Kütahya’ da 2011 yılında kurulmuştur. Başlangıçta sadece cam seramik üretimi yaparken bu gün 3000 m2 kapalı alanda 100 çalışanı ile seri üretim yapmaktadır.

         Azra Dekor; sektöre girdiği andan itibaren dinamik, yenilikçi ve teknolojiye değer veren bir çalışma anlayışı ile hizmet sunmayı amaçlamıştır.

         Bulunduğu şehir dolayısıyla geleneksellikten de vazgeçmeyerek Kütahya çini sanatı alanında hediyelik eşya üretimi de yapmaktadır. Otomatik makinalarda çini ve seramik hammadde ve sırlarının değişik reçetelerini kullanarak üretim yapılmaktadır. Özellikle sofra üstü seramik gereçleri üretiminde iddialı olan Azra Dekor yıllık 2.500.000 parça üretim kapasitesine sahip olup, İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyük şehirlerdeki seçkin züccaciye perakendecileri, yerel marketlerin yanında A101 gibi ulusal marketlere de ürün tedarik etmektedir.

            2015 yılının ikinci yarısından itibaren markalaşma çalışmalarına başlanmış, bu bağlamda FAYSER markasıyla üretim yapmaya başlamıştır.

         Firmamız bugün geleneksel çini üretimi, ve züccaciye  sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Ayrıca kurumumuz cam züccaciye alanında kurumsa bir firma olan LAV’ın bayiliği ve seramik mutfak ürünlerinin üretimi yapmaktadır.

         Kurumumuz yeniliklere açıktır.  Ar-ge bölümümüz 2014 yılı çalışmalarına başlamıştır. Sektöre dair yeni hedeflerimiz mevcuttur.

 

         Türkiye Sanayisi göz önünde bulundurulduğunda Kütahya 4. Sınıf sanayi grubunda olan yeniliklere açık bir alandadır. Birçok keşfedilmemiş pazar mevcuttur.niz...

Copyrights © 2016 Tüm hakları saklıdır. fayser.com.tr
Online:6  Bugün:13  Bu Ay:588  Bu Yıl:3372  Toplam:16666
Adres: Osmangazi Mh. Hekim Sinan Bulvarı Hafız Mehmed Efendi Sk. C Blok No:11 Kütahya / TÜRKİYE
Şube: 1.Organize Sanayi Bölgesi 4.Cd. No:1 Kütahya / TÜRKİYE
Telefon: 0274 231 5302
E-Posta: info@fayser.com.tr
-